Europejskie Centrum Medyczne

Naszym celem jest leczyć najlepiej, zgodnie z najlepszymi praktykami i najnowszą wiedzą

GASTROSKOPIA

Co to jest gastroskopia?

Gastroskopia jest badaniem endoskopowym, które pozwala na ocenę górnej części przewodu pokarmowego: przełyku, żołądka i dwunastnicy. Polega na oglądaniu wnętrza giętkim optyczno - elektronicznym gastroskopem. Końcówka aparatu jest wyposażona w mikrokamerę która przekazuje obraz do monitora. Lekarz, który wykonuje gastroskopię ogląda przewód pokarmowy i stawia diagnozę.

Opis badania.
Przed badaniem znieczulamy gardło roztworem Lignocainy w aerozolu. Pacjent układa się w pozycji leżącej na lewym boku. Następnie wprowadzamy poprzez plastikowy ustnik, gastroskop do wnętrza przewodu pokarmowego. Badanie trwa zwykle kilkanaście minut. Badanie endoskopowe jest badaniem bezpiecznym.

Jeżeli chcesz zachować komfort psychiczny w czasie badania - skorzystaj z pomocy naszego anestezjologa.

 

Gastroskopia - Jak przygotować się do badania.

Gastroskopia - badanie nie wymaga specjalnego przygotowania Wystarczy, że 6 godzin przed planowanym wykonaniem badania nie będziesz jeść żadnych posiłków oraz przyjmował płynów.
Dopuszcza się jednak wypicie niewielkiej ilości czystej wody nie późnej niż 2 - 3 godziny przed badaniem.
Jeżeli badanie wykonywane jest w godzinach popołudniowych polecamy lekkie śniadanie najpóźniej do godziny 9 - 10 rano i dalsze powstrzymanie się od jedzenia i picia. Badanie wykonywane w godzinach rannych powinno odbywać się na czczo

Uwaga ! Jeżeli badanie jest planowane w godzinach popołudniowych pacjent może przyjąć rano leki nasercowe na nadciśnienie popijając niewielką ilością wody.

Gastroskopia nie musi być wykonywana rano. Jeżeli przestrzega się powyższych zaleceń możesz ją wykonać o dowolnej porze dnia.

Jeżeli jeszcze masz jakieś pytania, wątpliwości
zadzwoń do nas Tel. 022 644 11 77

Realizacja: Henwar
© 2009 Europejskie Centrum Medyczne