top of page

Audiologia/Foniatria

dr n. med. Beata Borawska

Środy od godz. 14.10 do  godz. 17.00

Zakres usług medycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

  1. Diagnostyka i terapia szumów usznych i nietolerancji dźwięków (nadwrażliwość na dźwięki, fonofobia, mizofonia).

  2. Rehabilitacja szumów usznych i nadwrażliwości słuchowej za pomocą metody habituacji (Tinnitus Retraining Therapy TRT). Poradnictwo dla pacjentów, ich rodzin i bliskich.

  3. Zaburzenia słuchu (szumy uszne, nadwrażliwość na dźwięki i inne) u dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, depresją i innymi zaburzeniami emocjonalnymi i zachowania.

  4. Diagnostyka i leczenie nagłej głuchoty.

  5. Dokładna ocena videootoskopowa i mikrootoskopowa ucha zewnętrznego i środkowego, diagnostyka i leczenie ostrych i przewlekłych schorzeń uszu, monitorowanie po operacjach otochirurgicznych, ocena drenów wentylacyjnych, kieszonek epitympanalnych, opatrunki uszne, toaleta uszu.

  6. Jednostronna głuchota - diagnostyka, dobór odpowiednich aparatów słuchowych, trening słuchowy, poprawa lokalizacji dźwięków otoczenia.

  7. Kwalifikacja do operacji uszu, nosa, gardła, krtani.

  8. Diagnostyka i kwalifikacja do korzystania z aparatów słuchowych.

 

SZUMY USZNE

Szumy uszne to problem o znaczeniu społecznym, dotyczy około 5% populacji dorosłych Polaków, ale także dzieci mogą być dotknięte tą dolegliwością. Pacjenci odczuwający ten przykry objaw, stają się nerwowi, mają problem z koncentracją uwagi, nie mogą odpocząć i zasnąć. Zastosowanie właściwej terapii przynosi ulgę cierpiącym pacjentom, odzyskują radość życia, a stosowana metoda habituacji jest w pełni bezpieczna i nie ma żadnych działań ubocznych.

bottom of page